Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
Blog o filmech

Čína táhne i filmový průmysl

27. březen 2015 | 12.08 | rubrika: první rubrika

cina Ve Spojených státech a v Evropě se chodí do kina stále méně, zato filmový boom v Číně dále pokračuje. Celkový filmový trh vloni činil 37 mld. dolarů, z toho 10 mld. přísluší Spojeným státům a Kanadě a 5mld. právě Číně, kde se příjmy ze vstupenek o 34 procent. Co se týče nejvýdělečnějších filmů za 2014, tak pořadí je následující: Strážci galaxie, Hunger Games:Síla vzdoru 1.část, Captain America: Návrat prvního Avengera, LEGO příběh a Transformers: Zánik.

žádné komentáře | přidat komentář

Mise - Robert De Niro

23. březen 2015 | 17.37 | rubrika: první rubrika

  miseMise je historický výpravný film, který nutí člověka se zamyslet. Odehrává se zde příběh žoldáka (Robert De Niro), který je známý svou vznětlivou povahou a v souboji o ženu zabije svého bratra. Jeho svědomí ho dostane a on se vydává s mnichy na cestu pokání do deštného pralesa mezi domorodce, které dříve lovil pro peníze. Jezuité jej příjmou za svého a společně budují misii uprostřed pralesa. Postupně obrací domorodce na svou víru a učí je způsobům civilizovaného světa. Tento příběh se odehrává v roce 1750 ve španělských a portugalských koloniích Jižní Ameriky a vyobrazuje zde poměry té doby, které byly pro tamní domorodce až moc kruté.

Tenkrát v Americe - Robert de Niro

19. březen 2015 | 16.06 | rubrika: první rubrika

tenkrat

 Málokdy se mi stane, abych si u tak dlouhého filmu (4 hodiny) přál, aby ještě nekončil. Sergio Leone natočil svůj poslední film ve velkém stylu. Také ho téměř 12 let připravoval a je to viděť. Je to příběh party kamárádu, kteří se od dětství žíví zločinem a své "těžce" vydělané peníze si schovávají do kufru uloženém v nádražní úschovně. Bohužel ne všichni se dožijou stáří a také poznají, co je to zrada mezi přáteli. Film je hodně dlouhý, hodně násilný a hlavně hodně dobrý!

Hollywoodský chodník slávy - zajímavost

14. březen 2015 | 11.17 | rubrika: první rubrika

chodnik_slavy

 Tento chodník slávy je dlouhý 5,6 km a nachází na Hollywood Boulevard a Vine Street. Patří mezi nejznámější symboly Los Angeles. Na chodníku je cca. 2000 pěticípých hvězd se jmény známých osobností ze světa filmu,hudby a televize. Své hvězdy zde mají i fiktivní postavy. K umístění hvězdy nestačí pouze souhlas společnosti Hollywood Historic Trust, která tento chodník spravuje, ale je také zapotřebí zaplatit 25 000 dolarů za uspořádání ceremoniálu.

žádné komentáře | přidat komentář

Americký sniper - podle skutečné události

10. březen 2015 | 14.28 | rubrika: první rubrika

am_sniper

 To že Clint Eastwood umí točit filmy je známá věc. Tento film nechci ani říkat, že se mu povedl, protože ve mne zanechal mnohem hlubší dojem než jen pouhý film. Je to tím, že je to podle skutečné události a to nutí člověka se nad tím příběhem ještě více zamyslet. Podle recenzí jsem si říkal, že je to jen další válečný film, ale pointa mě opravdu dostala. Tento film který je o americkém odstřelovači, který bojoval v Iráku  a stal se legendou, je nejen válečný a akční, ale také především psychologický. Člověk v něm nevidí pouze jen zabíjení, ale také tu druhou stranu mince. To jak se hlavní hrdina odtrhává od reality běžného života a ve své hlavě je pořád na válečném poli, aby se pak zase snažil od této své nové reality odtrhnout zpátky k běžnému životu. To jestli se mu to povede a jak to celé dopadne už nebudu prozrazovat. Jediné co ještě prozradím, že na konci filmu,když ukazovali fotky skutečného vojáka, co si to prožil, tak to byl hodně dojemný okamžik.

Jak vznikl Hollywood - zajímavost

7. březen 2015 | 10.47 | rubrika: první rubrika

holywood2

Ještě kolem roku 1913 byly filmové ateliéry roztroušeny po celých Spojených státech. Mezi nejvýznamější města patřily Los Angleles, San Francisko, San Diego a Chicago. Díky podnebí byly nejlepší podmínky pro film právě v Los Angeles. Mohlo se zde točit od rána do večera. V té době totiž ještě nebylo umělé osvětlení na takové úrovni. Jako první hollywoodské studio vzniklo Nestor Company v roce 1911, které sídlilo na křižovatce Sunsetského bulváru a Gower Street. Zpočátku činily odměny pro herce jen něco kolem deseti dolarů na týden.

žádné komentáře | přidat komentář

Nápis Hollywood - zajímavost

6. březen 2015 | 10.06 | rubrika: první rubrika

holywood

 Nápis Hollywood byl postaven v roce 1923 developerskou firmou, která ho postavila za účelem propagace nově vznikající zástavby. Původně měl tento nápis, který leží na jižní části konpce Mount Lee, být po roce a půl odstraněn. Díky rozvíjejícímu se filmovému průmyslu zde ale zůstal a dnes je již zapsán jako národní památka. Tento nápis má i své oplocení, detektory pohybu a kamery, které jej hlídají.

žádné komentáře | přidat komentář

Špinavé ulice - Martin Scorsese

27. únor 2015 | 16.04 | rubrika: první rubrika

spinave_ulice Filmový debut režiséra Martina Scorseseho, kde hrají pozdější filmové hvězdy Harvey Keitel a Robert De Niro. Tento film je příběh malého ganstera Charlieho, který se snaží přežít v prostředí newyorské mafie. Přesto že se živí jako výběrčí výpalného, tak se snaží být spravedlivý a nikomu neublížit. Největší problémy mu dělá jeho bratranec Johny (R. De Niro), který je opravdu problémový případ. Neustále se připlétá do rvaček, půjčuje si peníze, které pak nevrací a jen tak pro zábavu krade. Přes všechnu snahu Charlieho se neustále dostává do problému. Samotný život Charlieho není jednoduchý, ale přesto se snaží žít v ulicích Malé Itálie podle pravidel ulic. Mladý Martin Scorsese zde teprve definuje svůj styl a tvůrčí pohled na svět. Zároveň zde vzniká celoživotní profesní partnerství mezi ním a těmito dvěma herci. Dále Martin Scorsese s nimi natočil takové filmové pecky jako je Taxikář, Casino anebo Mafiáni.

žádné komentáře | přidat komentář

Serpico - Al Pacino

26. únor 2015 | 15.43 | rubrika: první rubrika

Film popisuje skutečný příběh policisty, který se odehrává v New Yourku mezi jeho zkorumpovanými kolegy. Serpico (Al Pacino) nastupuje jako obyčejný policista a postupně se propracovává až k odznaku detektiva. Jako člověk je svérazný, ale má své zásady. Hlavní jeho zásadou je nebrat úplatky, což je v prostředí ve kterém se pohybuje hodně problematické. V jednu chvíli ho jeho kolegové dokonce nutí, aby si něco vzal. Později to však vzdají, ale tím se problém nevyřeší, neboť Serpico se nechce s takto zkorumpovaným prostředím smířit a bojuje proti němu. Al Pacino tady podává jeden ze svých výborných výkonů, na který se jen tak nezapomíná.

Podraz - P.Newman a R. Redford

19. únor 2015 | 11.59 | rubrika: první rubrika

Robert Redford a Paul Newman hrají ve filmu dva podvodníky, kteří se rozhodnou pro největší podvod své kariéry. Všechno to začne tak, že jejich kamarád omylem okrade  poslíčka jednoho gangstera, který jej nechá zabít. A tak se dva kamarádi domluví na tom, že jeho smrt pomstí a tohoto hlavouna jednou pro vždy zničí. Naplánují tedy rafinované přepadení, které jak to tak bývá neproběhne úplně bez problémů. Jedná se již už o legendární film , kde hrají dva špičkoví herci.

žádné komentáře | přidat komentář