Americký sniper - zajímavosti

22. duben 2015 | 11.34 | rubrika: první rubrika

sniper2- Chrisopheri Scott Kyle se narodil 8. dubna 1974 a zemřel 2. února 2013, kdy jej zabil válečný veterán s psychickými problémy.  V armádě sloužil od roku 1999 do roku 2009. Chris Kyle je legendou mezi ostřelovači, protože má 160 potvrzených zabití. Dále drží rekord za odstřel na vzdálenost 2100 yardů tzn. 1920 metrů. 

- Snímek se stal nejvýdělečnějším válečným filmem všech dob. Americký sniper překonal v žánru doposud rekordních 216,2 milionu, které roku 1998 utržil snímek Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana.

- Bradley Cooper (Chris Kyle) měl speciálního trenéra, který mu pomohl přibrat před natáčením 20 kg za 10 týdnů. 

- Lebka, kterou mají vojáci v Bigglesově jednotce na zádech je tatáž lebka, kterou nosí slavný komiksový mstitel "Punisher" na triku.

21 gramů - zajímavosti

19. duben 2015 | 18.34 | rubrika: první rubrika

21gramu2-  Svůj název má film díky pokusům Duncana MacDougalla z Haverhillu. Ten se na začátku 20. století snažil dokázat, že duše je "změřitelná a zvážitelná". Jeho výsledky se poměrně rozcházely, ale váha 21 gramů se stala akceptovanou tíhou duše.

- Téměř celý film byl natáčen pomocí ručních kamer a byl natáčen chronologicky, ačkoliv konečný střih filmu není chronologický.

- Benicio Del Toro za svůj výkon získal nominaci na Oscara, sošku si ale domů neodnesl.

- Film se natáčel v americkém státě Tennessee a Novém Mexiku.

- Rozpočet tohoto filmu je 20 milionů dolarů a vydělal 16 mil. dolarů.

žádné komentáře | přidat komentář

21 gramů - A.G. Iňárritu

15. duben 2015 | 16.07 | rubrika: první rubrika

21gramu21. gramů je složitý příběh tří rodin, které prožívají složité životní období. Hlavní roli ve filmu hrají Sean Penn, Naomi Wattsová a Benicio del Toro. Univerzitní profesor Paul Rivers (Sean Penn) čeká na transplantaci srdce, Cristina Pecková (Naomi Wattsová) a Jack Jordan (Benicion del Toro) žijí rodinným životem. Zatímco Christina prožívá rodinou idýlku, tak Jack se po propuštění z vězení snaží žít rodinný život v nelehkých podmínkách. Každá z rodin si žije svým životem, dokud je nespojí jedna automobilová nehoda. Celý příběh je podáván jako střepy jednotlivých příběhů, které k tomu ještě nejsou řazeny chronologicky, takže si vše divák musí dávat dohromady až postupem času. Rozhodně skvělý film s výbornými hereckými výkony, ze kterých až mrazí, jak jsou autentické.

Pulp Fiction - zajímavosti 2

14. duben 2015 | 16.17 | rubrika: první rubrika

pulp-   Travolta připustil, že za svůj opětný vzestup vděčí Quentinovi Tarantinovi, který ho přesvědčil, aby vzal hlavní roli ve filmové adaptaci Elmorea Leonarda Chyťte ho. Jiný román stejného autora se Tarantino pokusil ukrást v obchodě ve věku 16 let.

- Tarantino povolal starého přítele Hamanna jako hlavního poradce přes narkotika. Chtěl, aby drogové scény vypadaly co nejautentičtěji.

- Postava Wolfa (Harvey Keitel) byla napsána poté, co Quentin Tarantino viděl Jeana Rena ve filmu Brutální Nikita (1990).

- Ve chvíli, kdy šel Tarantino v Paříži poprvé do McDonalda a ochutnal tzv. Hamburger Royale, kterému se u v USA říká "čtvrlibrák se sýrem", připadalo mu skvělé, jak Francouzi změnili jeho název, a hned si udělal poznámku, aby poznatek nezapomněl zahrnout do scénáře k filmu.

Pulp Fiction - zajímavosti

11. duben 2015 | 13.05 | rubrika: první rubrika

pulp_fiction- Quentin Tarantino psal scénář 7 měsíců a byl domluvený s hercem Michaelem Madsenem na roli Vincenta Vegy (John Travolta). Ten tuto roli na poslední chvíli  kvůli jiné nabídce odmítl. Roli přijal John Travolta, který byl v té době nežádaným hercem díky fiasku ve snímku Kdopak to mluví 3.

- Když Travolta chtěl vědět, jak učinkuje heroin, tak mu jeden bývalý uživatel drog poradil, aby se pořádně opil Tequilou a lehl si do vany s horkou vodou. Travolta to se svou manželkou vyzkoušel v jednom hotelovém apartmá. 

- Důvod, proč má Marcellus Wallace (Ving Rhames) na týlu náplast, je, že se Rhames před natáčením řízl žiletkou při holení hlavy. 

- Některé scény, ve kterých se objevuje Quentin Tarantino jako Jimmie, režíroval Robert Rodriguez. V titulcích však není uveden.

- Trofej z taneční soutěže v twistu pořádané v Mazaném králičkovi Vincent a Mia nevyhráli, ale ukradli. Ve filmu se o tom nenápadně zmíní.

- Do filmu se nevešla pasáž s Winstnem Wolfem (Harvey Keitel), ve které likviduje mrtvolu na vrakovišti a povídá si s majitelem Monstrem Joem.

- Julesova (Samuel L. Jackson) obsese v citování bible byla inspirována kung-fu filmem, ve kterém hlavní hrdina cituje stejnou část - Ezachiel 25:17.

Hollywood - noční život

10. duben 2015 | 09.39 | rubrika: první rubrika

sunsetNejznámější čtvrtí amerického města Los Angeles je Hollywood. Není to však jen centrum filmového průmyslu, ale také zábavy a nočního života. Pokud navštivíte Hollywood a prohlédnete si přes den všechny jeho atrakce, tak určitě stojí za to, se vydat ve večerních hodinách na Sunset Strip, což je ulice, která je vyhlášená svým nočním životem. Naleznete zde velké množství rockových klubů, barů, restaurací a hospod. Na ulici Sunset Strip to žije každý večer až do rána sedm dní v týdnu.

žádné komentáře | přidat komentář

Nelítostný souboj - Al Pacino a Robert De Niro

7. duben 2015 | 17.21 | rubrika: první rubrika

   nelitosny_soubojNelítostný souboj je kriminálka, která je pojata trochu jinak a patří ke špičce ve svém žánru. Proti sobě se postaví dva muži Neil McCauley (Robert De Niro), který se živí jako profesionální bankovní lupič a proti němu stojí detektiv Vincent Hanna (Al Pacino). I když oba stojí na opačné straně zákona, tak toho mají mnoho společného. Jejich souboj začne, když se McCauleymu nepovede jedna loupež. Celá akce byla precizně naplánována  a provedena, ale jeden člen jeho bandy zbytečně postřílí posádku obrněného vozu. Jedná se o brilantní mix akce a až psychologického dramatu, kde proti sobě stojí dva profesionálové, z nichž každý hraje svou hru, ale jenom jeden ji může vyhrát. 

Revoluce - Al Pacino

2. duben 2015 | 14.41 | rubrika: první rubrika

revoluce Strhující válečné drama z doby americké války za nezávislost. Hlavní hrdina Tom (Al Pacino) se dostane do soukolí této války proti své vůli. Jeho syn se nechá proti jeho vůli naverbovat, a tak se i Tom přidává k dobrovolným vojákům, aby ho mohl chránit. Později se v něm objeví i trochu vlastenectví a boj za nezávislo jej pohltí. Na pozadí této kruté války zažívá Tom také lásku k jedné vlastenecké dobrovolnici Daisy (Nastassja Kinsi). Tento film nemusí být každému po chuti, ale pokud vás v táhne, tak věřtě že se bude jednat o nezapomenutelný zážitek. Al Pacino zde podává až "nadherecký" výkon, kdy mu věříte, že to nehraje, ale prožívá každou chvíli, jako by v té válce skutečně byl.

žádné komentáře | přidat komentář

Čas zabíjet

2. duben 2015 | 13.55 | rubrika: první rubrika

cas_zabijet

 Čas zabíjet je drama ze soudní síně, kde se řeší zásadní problémy Spojených států. Jedním je soudní systém a porota složena z laické veřejnosti a tím druhým nic jiného než rasizmus. Je to příběh otce černé pleti(S.L.Jackson), který poté co zjistil, že mu dva násilníci bílé pleti znásilnili jeho dvanáctiletou dceru, vezme spravedlnost do svých rukou. Počká si na ně před soudní síni a poté pomstí svou dceru výstřely ze samopalu. Zpočátku je porota složená především z lidí bilé pleti jednotného názoru a o vině vraždícího otce nepochybují. Postupně se však vžije do situace nešťastného otce a už není tak jednotná. Tento problém však nezůstane jen v soudní síni a otázka viny se začne řešit i na veřejnosti, kde vznikají dva tábory s odlišnými názory. Už tak dobrý příběh podpoří skvělými výkony herci jako jsou Mathew McConaughey, Sandra Bullock, Samuel L.Jackson, Kevin Spacey a další.

žádné komentáře | přidat komentář

Čína táhne i filmový průmysl

27. březen 2015 | 12.08 | rubrika: první rubrika

cina Ve Spojených státech a v Evropě se chodí do kina stále méně, zato filmový boom v Číně dále pokračuje. Celkový filmový trh vloni činil 37 mld. dolarů, z toho 10 mld. přísluší Spojeným státům a Kanadě a 5mld. právě Číně, kde se příjmy ze vstupenek o 34 procent. Co se týče nejvýdělečnějších filmů za 2014, tak pořadí je následující: Strážci galaxie, Hunger Games:Síla vzdoru 1.část, Captain America: Návrat prvního Avengera, LEGO příběh a Transformers: Zánik.

žádné komentáře | přidat komentář