Kmotr - Al Pacino

26. listopad 2014 | 17.37 | rubrika: první rubrika

kmotrTento film byl natočen podle stejnomenné knížky Maria Puza. Jedná se o první velkou roli Al Pacina, kdy ho původně ani producenti nechtěli zaměstnat, protože se jim zdál málo známý, příliš obyčejný a především malý. Až po natočení několika testů změnili svůj názor. Film se odehrává

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 40x

Mys hrůzy - Robert De Niro

22. listopad 2014 | 13.49 | rubrika: první rubrika

mys_hruzy Dvě jména: Martin Scorsese a Robert De Niro. Spojení dvou takových jmen dává tušit, že se nejedná o průměrný film. Scenář možná nepatří mezi absolutní špičku, ale za to režie a herecký výkon Roberta De Nira rozhodně ano. Doporučuji všem, kdo si myslí, že De Niro je jen herec z komedii a detektivek.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 37x

Al Pacino a Robert De Niro

14. listopad 2014 | 17.12 | rubrika: první rubrika

 Tak že začínám se vzpomínáním na filmy, které jsem už viděl. Je to celkem odvážný plán, neboť lidská paměť není dokonalá a ta moje už vůbec ne. Začnu asi se dvěma mými oblíbenými herci a to jsou Robert De Niro a Al Pacino. Oba dva patří nejen podle mě, ale i podle mnoha anket ke dvěma nejlepším hercům všech dob. Jak De Niro tak i Al Pacino jsou rozhodně perfekcionalisté, kteří své filmové roli obětují téměř vše. Uvažuji, který z jejich filmů mám za nejlepší, ale to poměrně těžká volba, protože ti dva jich už natočili tolik, a k tomu ještě každý jejich druhý film je totální pecka. Začnu u Al Pacina a to s filmem Dog Day Afternoon. Asi by to byl obyčejný film, kdyby tam tento herec nehrál, ale díky Al Pacinovi je tento film hodně zajímavou podívanou. Je to o tom, jak dva lupiči jdou vykrást banku. Jsou to dva amatéři a tak nikoho asi nepřekvapí, že se jim ta loupež až tak moc nepovede. Jejich pokus o loupež skončí tak, že je obklíčí policie a media to vysílají v přímém přenosu. A to je právě chvíle pro Al Pacina, kdy naprosto exceluje a některé scénky si pamatuji jako bych to viděl včera, i když jsem to viděl tak cca. 5 let zpátky. Povedená je hlavně scénka, kdy Al Pacino vyleze ven před banku a tam zjistí, že mu davy lidí, kteří tam stojí vlastně fandí a on je začne hystericky hecovat a hecovat. Prostě jenom jeden z mnoha jeho geniálních výkonů, na které se jen tak nezapomíná.  

žádné komentáře | přidat komentář

Úvodní příspěvek

7. listopad 2014 | 14.35 | rubrika: první rubrika

Ahoj,

vítejte na mém blogu o filmech. Jako hodně lidí patřím mezi filmové fanoušky, a tak jsem se rozhodl založit tento blog. Budu zde psát příspěvky o filmech, které jsem viděl. Ani nemám svůj oblíbený žánr a můžu se podívat skoro na všechno, co má nějakou kvalitu. Teda až na horory. Ty tak trochu nechápu a vůbec mě nebaví. Za to dobrý thriller ten ja můžu. Jeden z hlavních důvodů proč jsem si založil tento blok je i ten, že bych si chtěl připomenout filmy, které jsem viděl a trochu na ně už zapomněl. Protože když mi někdo řekně, ať mu doporučím nějaký film, tak si samozřejmě na něco vzpomenu a doporučím mu něco, co se mi líbilo, ale kolikrát až nechápu, že si nemohu vzpomenout na více filmů, které jsem viděl a zaujaly mne. Tak snad díky tomuto blogu si trochu osvěžím paměť a budu mít větší přehled o tom, co jsem už viděl.