Frajer Luke - Paul Newman

17. prosinec 2014 | 15.24 | rubrika: první rubrika

lukeSkvělý film z vězeňského prostředí, kde si hlavní roli zahrál Paul Newman jako Luke. Luke je rebel, který se dostane do vězení kvůli banálnímu vandalství, kdy ničí a vybírá parkovací automaty. Ve vězení do kterého je umístěn panují přísné podmínky a také těžká práce na stavbě nové silnice. Denní stereotyp je ubíjející,ale Luke se s tím nechce smířit. Postupně vymýšlí nejrůznější lotroviny a tím si i získává postupně respekt ostatních vězňů, kteří se díky jeho aktivitám cítí o něco více než jen být muklem. Zvrat ve filmu nastává, když Lukova matka zemře a dozorci se rozhodnou umístit Luka na samotku, aby neuprchl. To má však opačný účinek a Luke se rozhodne, že se musí za každou cenu dostat z vězení.

žádné komentáře | přidat komentář

Zjizvená tvář - Al Pacino

8. prosinec 2014 | 16.09 | rubrika: první rubrika

scare_face Jeden z kultovních filmů, kde Al Pacino hraje kubánského gangstera Tonyho Montanu, který emigruje do Miami a tam rozjíždí svůj bysnys s drogami. Film popisuje příběh Tonyho od úplných začátků, kdy dělal poslíčka pro malého gangstera s drogami. Tony je člověk beze strachu a také bez svědomí. Z počátku si ho jeho šéf pro jeho vlastnosti a schopnosti oblíbí, ale nakonec ho Tony podrazí a začně obchodovat na vlastní pěst. Postupem času se Tony vypracuje až na velkého šéfa drogového podsvětí. Al Pacino zde podává až maniakální výkon, kdy se tak jako je u něho zvykem úplně vžil do své role. Jeho postava má až sociopatické rysy a je celkem slušně paranoidní, i když se není na druhou stranu čemu divit, protože se sám prosadil svými podrazy, a tak čeká, kdy mu to někdo vrátí. 

žádné komentáře | přidat komentář

Taxikář - Robert De Niro

4. prosinec 2014 | 13.34 | rubrika: první rubrika

taxikar   Film taxikář patří mezi nejlepší filmy od Roberta De Nira. Osobně mi dlouho trvalo než jsem ho pochopil. Myslím, že až na nějaký třetí pokus jsem tento film začal chápat a hlavně nad ním také uvažovat. De Niro zde hraje taxikáře, který nemá v životě nic jiného než svou práci. Jeho filmová postava má zřejmě psychické potíže. Je to prostě takový ten typický paranoidní sociopat. Do jeho života se mu připletou dvě ženy. Jedna je krasná a mladá stážistka, která pracuje na polické kampani u voleb na prezidenta  a druhá je ještě 12leté dítě, které se živí prostitucí a De Niro se ji snaží zachránit od tohoto zlého světa. Mladá stážistka si hned na prvním radne všimne, co je zač a nechce s ním mít nic společného. V tomto okamžiku nastává zlom v již tak narušené psychice hlavní postavy, která začne plánovat atentát na kandidáta na prezidenta. Tento atentát se mu nepovede dotáhnout ani do stádia pokusu a tak svou pozornost zaměří na záchranu mladé holčiny. Vzhledem k tomu v jakých poměrech se tato holčina nachází, tak záchrana není nic jednoduchého a mladý De Niro se musí z této šlamastiky prostřílet. Při přestřelce je vážně zraněn, ale mladou holku zachrání a tak nakonec je oslavován jako hrdina. Robert De Niro v tomto filmu podává excelentní výkon, až se jeho postava člověku úplně hnusí. Možná i díky této averzi vůči jeho filmové postavě mi trvalo trochu déle než mne tento film zaujal.

žádné komentáře | přidat komentář

Kmotr - Al Pacino

26. listopad 2014 | 17.37 | rubrika: první rubrika

kmotrTento film byl natočen podle stejnomenné knížky Maria Puza. Jedná se o první velkou roli Al Pacina, kdy ho původně ani producenti nechtěli zaměstnat, protože se jim zdál málo známý, příliš obyčejný a především malý. Až po natočení několika testů změnili svůj názor. Film se odehrává

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 40x

Mys hrůzy - Robert De Niro

22. listopad 2014 | 13.49 | rubrika: první rubrika

mys_hruzy Dvě jména: Martin Scorsese a Robert De Niro. Spojení dvou takových jmen dává tušit, že se nejedná o průměrný film. Scenář možná nepatří mezi absolutní špičku, ale za to režie a herecký výkon Roberta De Nira rozhodně ano. Doporučuji všem, kdo si myslí, že De Niro je jen herec z komedii a detektivek.

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 37x

Al Pacino a Robert De Niro

14. listopad 2014 | 17.12 | rubrika: první rubrika

 Tak že začínám se vzpomínáním na filmy, které jsem už viděl. Je to celkem odvážný plán, neboť lidská paměť není dokonalá a ta moje už vůbec ne. Začnu asi se dvěma mými oblíbenými herci a to jsou Robert De Niro a Al Pacino. Oba dva patří nejen podle mě, ale i podle mnoha anket ke dvěma nejlepším hercům všech dob. Jak De Niro tak i Al Pacino jsou rozhodně perfekcionalisté, kteří své filmové roli obětují téměř vše. Uvažuji, který z jejich filmů mám za nejlepší, ale to poměrně těžká volba, protože ti dva jich už natočili tolik, a k tomu ještě každý jejich druhý film je totální pecka. Začnu u Al Pacina a to s filmem Dog Day Afternoon. Asi by to byl obyčejný film, kdyby tam tento herec nehrál, ale díky Al Pacinovi je tento film hodně zajímavou podívanou. Je to o tom, jak dva lupiči jdou vykrást banku. Jsou to dva amatéři a tak nikoho asi nepřekvapí, že se jim ta loupež až tak moc nepovede. Jejich pokus o loupež skončí tak, že je obklíčí policie a media to vysílají v přímém přenosu. A to je právě chvíle pro Al Pacina, kdy naprosto exceluje a některé scénky si pamatuji jako bych to viděl včera, i když jsem to viděl tak cca. 5 let zpátky. Povedená je hlavně scénka, kdy Al Pacino vyleze ven před banku a tam zjistí, že mu davy lidí, kteří tam stojí vlastně fandí a on je začne hystericky hecovat a hecovat. Prostě jenom jeden z mnoha jeho geniálních výkonů, na které se jen tak nezapomíná.  

žádné komentáře | přidat komentář

Úvodní příspěvek

7. listopad 2014 | 14.35 | rubrika: první rubrika

Ahoj,

vítejte na mém blogu o filmech. Jako hodně lidí patřím mezi filmové fanoušky, a tak jsem se rozhodl založit tento blog. Budu zde psát příspěvky o filmech, které jsem viděl. Ani nemám svůj oblíbený žánr a můžu se podívat skoro na všechno, co má nějakou kvalitu. Teda až na horory. Ty tak trochu nechápu a vůbec mě nebaví. Za to dobrý thriller ten ja můžu. Jeden z hlavních důvodů proč jsem si založil tento blok je i ten, že bych si chtěl připomenout filmy, které jsem viděl a trochu na ně už zapomněl. Protože když mi někdo řekně, ať mu doporučím nějaký film, tak si samozřejmě na něco vzpomenu a doporučím mu něco, co se mi líbilo, ale kolikrát až nechápu, že si nemohu vzpomenout na více filmů, které jsem viděl a zaujaly mne. Tak snad díky tomuto blogu si trochu osvěžím paměť a budu mít větší přehled o tom, co jsem už viděl.