Osm hrozných - mnohými nedoceněný kousek

20. únor 2016 | 10.37 |

   Opět a zas některými bezmezně obdivovaný a některými až primitivně nenáviděný Quentin Tarantino vytvořil film, který lidi rozděluje. Já se řadím mezi ty, které filmy jako Nespoutaný Django, Hanební pancharti, Jackie Brown... rozhodně zaujaly a tak jsem se těšil na Tarantinův poslední kousek Osm hrozných.

   A můžu říct, že mě rozhodně nezklamal. Jasně 3 hodiny a 2 minuty není málo, ale dalo se to od Tarantina čekat. Dlouhé dialogy a až divadelní hraní? Tak to je přesně Tarantino. A že tam bylo "trochu" více krve? Tohle neměl být a ani není Černý jestřáb sestřelen, aby ve filmu hodnověrně zobrazovali, co se asi tak stane, když někoho postřelí.

   Toto ani není tak recenze filmu, jako spíše můj názor na film a také reakce na hodnocení některých lidí, kteří tvrdí: "Tarantino neumí točit westerny!", "Film je zdlouhavý a jsou tam nudné a dlouhé dialogy!","Kvrvavé scény jsou nerealistické!".

  Tohle není klasický western, ale Tarantinův western. Tak jako byl nespoutaný Django. Takže pokud někdo čekal Sedm statečných, tak jeho zklamání chápu, ale do hodnocení jeho inteligence a naivity se pouštět raději nebudu.

    Film je dlouhý! Tak to většinou bývá u filmů, které trvají 3 hodiny, že nějakou dobu trvají. Takže jestli někdo čekal, že 3 hodiny budou mít 80 minut, tak jeho zklamání chápu...

  Ano, ve filmu jsou delší dialogy, ale přece na tom jsou Tarantinovy filmy postavené. Většina normálních lidí, co ví, co od Tarantina asi tak čekat, se právě těší na tyto dialogy, až herec jako je např. Samuel L. Jacksoun "pronese" svou řeč. Zvláště když u toho podává špičkový herecký výkon.

   Ve filmu bylo hodně krve. Hmm a co by se asi tak dalo čekat od autora filmu Kill Bill, Pulp Fiction atd. :)

   MOJE HODNOCENÍ: "Průměrný film od Tarantina je mnohem lepší než většina nadprůměrných filmů od jiných režisérů."

159847062_e84c1e

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře